Spor Salonlarına Gitmeden Vücut Şekillendirmek (Six Sack-Karın Kası) Mümkün mü?

as

Sevgili okuyucular belkide başlık birçoğunuza imkansız veya ütopik gelebilir ancak Estetik Cerrahi alanındaki ilerlemeler sayesinde artık birçok şey mümkün. İşte bu noktada vücudu aynı bir heykeltraş gibi şekillendirmeye olanak tanıyan Vaser 4D Liposuction yöntemini bu konuda  ingilterede eğitim alarak ülkemizde uygulayan Op.Dr.Hüseyin Kandulu ya sorduk.

Kısaca Vaser liposuction yönteminden bahsedermisiniz?

Vaser cihazı ultrason yani ses dalgaları ile çalışan yağı deri altında eriten ve bunu çevre dokulara (kas,deri,sinir,damar) zarar vermeden gerçekleştiren innovatif bir yöntemdir. Tüm dünyada vaser konuda eğitimli cerrahların elinde vücut heykeltıraşlığı diyebileceğimiz kadar ileri seviyelerde vücut şekillendirmeye ve klasik liposuction ile mukayese edilemeyecek kadar ileri düzeyde güvenli liposuction işlemlerine olanak sunmaktadır.

Six Pack olarak bilinen karın kası nasıl ortaya çıkar?

Six pack veya karın baklavaları olarak tabir ettiğimiz görünüm bizim tıpta rektus abdominis diye adlandırdığımız kaslardır. Vaser liposuction yani ultrasonik liposuction yöntemi ile bu kasları belirgin hale getirmek ise mümkündür. Bu baklava görünümü aslında kasların birbirleri ile yaptıkları kesişim bölgelerindeki girinti hatları ve kas gövdesinin kendisindeki hacim ile ilgilidir. Erkeklerde çoğunlukla 6 adet iken birçok kadında 4 adet olarak kendini gösterir. Vasef Hi-def liposculpture tekniği ile bir heykeltraş gibi bu kasları ortaya koymak mümkündür. Kadın hastalar için önerilen bu kasların yan ve orta hattını belirginleştirmek iken erkeklerde ara hatlarıda ortaya çıkarmak üçgen ve maskulen yapıya daha çok yakışmaktadır.

Vaser Hi-Def lipsuction işlemine kimler adaydır ?

Vaser hi-def  liposuction işlemine vücut kitle indeksi (BMI) 28 in altında olan ve spor geçmişi bulunan hastalar iyi adaylardır. Kasları ortaya çıkarabilmek için ikinci ve en önemli nokta ise deri kalitesidir. Deri kalitesinden kasıt derideki olası elastikiyet kaybıdır. Vaser 4D liposuction ile anlatmak istediğimiz hareket halinde iken kas gölgelerinde meydana gelen değişimlerdir. Yatarken ayakta veya eller yukarıda iken kasların yeri şekli ve gölgesi sürekli değişmektedir. İşte operasyondan önce tüm bu detaylar aynı bir heykeltraş gibi işaretlenir ve ultrasonik liposuction yöntemi ile yapılan bu plana uygun şekillendirme operasyonda gerçekleştirilir.

Vaser Hi-Def liposcuction yöntemi pahalımıdır?

Estetik Cerrahi operasyonlarında işlemin ücretini etkileyen birçok faktör vardır. Vaser liposuction fiyatınıda işlemin vücutta kaç bölgeye uygulanacağı, anestezi şekli, operasyonun gerçekleşeceği hastane koşulları, teknolojinin bu işleme getirdiği maliyet ve cerrahın bu konuda ki eğitim ve deneyimine bağlı değişecektir. Vaser liposuction işleminin fiyatı bu bağlamda ülkemizde dünyaya göre uygun iken diğer estetik cerrahi müdahalelerine göre daha pahalıdır.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu ile İletişime Geçin.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

Op. Dr. Hüseyin Kandulu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Değerli ziyaretçiler, benimle yandaki iletişim formundan ya da
iletişim sayfamdaki telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz