Vaser Liposuction

Bayanlar ve erkeklerde sportif vücut elde etmenin yöntemi “vaser liposuction”.

Tıp dilinde “rektus abdominis” denen karın kası aslında herkeste baklava dilimlerine benzeyen parçalı yapıda. Ancak bu görünümün deriye yansıması, dolasıyla görülebilmesi için çok yoğun spor yapmak ve kasın hacmini artırmak gerekiyor. Hatta bazen saatlerce spor dahi hayal edilen görüntüyü yakalamaya yetmiyor.

Ultrasonic Liposuction

Op. Dr. Hüseyin KanduluSadece yağ dokusunda etkili olan, kas, damar ve sinire zarar vermeyen ultrasonik liposuction ile karın yeniden şekillendiriliyor. Yöntemi kullanan estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Hüseyin KANDULU; “Ultrasonik liposuction deri alıtında yağ içerisinde istediğimiz seviyede, deriye, kasa yakın ve risksiz çalışmamıza izin verdi. Bu özelliği sayesinde karın kasları görüntüsünü ortaya çıkarabiliyoruz” diyor.

Amaç Baklava Hattı

Karın kası beşinci kaburgadan başlayıp kasık bölgesinde bitiyor. Aynı kas zar, tendon denilen hatlarla bölünerek altı farklı adele gibi görünüyor. Operasyonla amaçlanan o hattı ortaya çıkarabilmek. Bölgede hem derin hem de yüzeyel şekilde yağlar mikro kanüllerle emilerek uzaklaştırıldığında hedeflenen kas görünümü ortaya çıkıyor.

İllüzyon Operasyonu

Dr. Kandulu; “Aslında kas yapmıyor, üzerindeki yağı şekillendiriyoruz. Bir çeşit illüzyon yaratıyoruz. Six pack denilen kasın bombe olması gereken yerlerde yağı bırakıyoruz. Çökük olması gereken yerlerden yağı uzaklaştırıyoruz.” diyor.

Meme, Karın, Bel

Vaser Ultrasonic Liposuction ameliyatından önce erkeğin yağlanan üç bölgesi meme, karın, bel mutlaka birlikte değerlendiriliyor. Genellikle belden ve gerekiyorsa memeden de yağ emiliyor. Elde edilen yağ, gerekirse yine daha adaleli omuz kası veya adaleli meme elde edebilmek için bölgeye enjekte ediliyor. Tüm bu işlemler, genel anestezi altında ve 2-4 saat süren seansta tamamlanabiliyor.

İki Gün Sonra Plaj

Çok ince (2.4 mm) kanüller kullanılarak yapılan işlemden sonra ağrı ve sızı yaşanmadığını belirten Dr. Kandulu, “Çok az morarma ve ödem oluyor. Hasta ertesi günü evine gidiyor. 2-3 hafta süreyle özel bir bandaj ve korse kullanmasını istiyoruz. Operasyondan iki gün plaja bile gidebilir.” diyor.

İşlemden sonra karnın eskiye dönme riski var mı? “Hayır” diyor. Çünkü vücudumuzdaki yağ hücre sayısı sabit. Kilo alınca yağ hücresi sayısı artmıyor. Yağ hücreleri büyüyor. Ancak tabiki aşırı kilo alınması durumunda vücudun sportif hatlarının kaybolabileceği de unutulmamalı.

Obezlere Olmuyor

Vaser Ultrasonic Liposuction ameliyatı beden kitle indeksi 20-24 arasında olanlara uygulanıyor. Dr. Kandulu, “Sportif ama adaleleri ortaya çıkmamış insanlarda çok güzel sonuçlar alıyoruz. Hasta zayıfsa, kas görünümü istediğimiz kadar ortaya çıkmadıysa, kasın bombe olması gereken yerlere de yağ enjeksiyonu yapıyoruz ve oraları şişiriyoruz. Böylece daha adeleli gözüküyor.” diyor.

Kadınlar baklava dilimi istemiyor. Sportif hattın, adalenin kenarlarının belirgin olmasını istiyorlar.

Peki Bayanlarda Durum Ne?

Bayanlarda yağlanma erkeklere göre vücutta daha farklı olarak kendini gösteriyor. Meme yanları, sırt, bel, karın, bacak içleri ve dış yanları ile diz içlerinde yağların daha yoğun toplandığını biliyoruz. Bu nedenle bu temel 6 bölge muhakkak işlemden önce muayene edilmeli.

Vaser liposuction (ultrasonik liposuction) ile ince bir bel dolgun kalça sportif karın ve atletik bacak elde etmek mümkün. Bayanlarda erkeklerden farklı olarak kaslı bir yapı değil daha sportif ve çekici bir vücut oluşturmak ana amaçtır. İyileşme süreci ise hem bayan hem de erkeklerde aynı kolaylıkla geçirilmektedir.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu ile İletişime Geçin.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

Op. Dr. Hüseyin Kandulu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Değerli ziyaretçiler, benimle yandaki iletişim formundan ya da
iletişim sayfamdaki telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz