Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

İşte tüm bu soruların yanıtını Op. Dr. Hüseyin Kandulu sizler için yanıtladı.

Dudak estetiği denince neanlıyoruz bilemiyorum ama korkunç doldurulmuş şişik dudakları anlamadığımız kesin. Burada sizlerle tecrübelerimi ve estetik dudağa bakışımı paylaşacağım ancak belirtmeliyim ki yinede estetikte bir zevk işi bu nedenle dudağını aşırı büyük seven kişiler lütfen zevkle dudaklarını kullanmaya devam etsinler. Öncelikle şunu belirtmek gerek dudak estetiği yaparken tek başına dudağı değerlendirmek doğru olmayacaktır. Tüm yüzü ve yüz yapılarını değerlendirerek dudak estetiğine karar vermek gerek. Dudağın inceliği sarkması ve kırışıklığı birtakım ameliyatlı yöntemlerle düzeltilebilmektedir ancak bugün üzerinde duracağım konu dudak dolgusu ile 15 dakikada çekici bir dudağa nasıl ulaşabileceğimiz olacak.

Dudağı tüm yüz ile bütün olarak değerlendirdikten  sonra üst dudak ve alt dudak kendi arasında değerlendirilir. Her iki dudağımızda da hacim ve kontür yönünden değerlendirilir çünkü kontür yapmak için farklı dolgunluk vermek için ise farklı dudak dolguları mevcuttur. Burada detaya girmeden önce kullanılacak dudak dolgusunun kalitesinin bu işlemde çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Yüzünüzle uyumlu dolgun ve kontürleri belirgin dudakların dikkat çekici ve güzel olacağına emin olun bunun büyüklükle hiç ilgisi yok tamamen şekil verme ve ornatılı davranma ile ilgisi var.

Dudağa dolgu uygulaması ortalama 20-25 dakikada tamamlanabilen ve kullanılan ürüne bağlı olarak 6-12 ay kalıcılığı olan bir uygulamadır. En risksiz dudak dolgu maddesi ise hyalüronik asit içerikli dolgulardır. Öncelikle kliniğimizde hızlı etkiki lokal anestezik kremlerle dudağı uyuşturup ardından dolgu işlemine önce kontürden sonra ise gerekliyse hacimi artırmak için dudak içerisinden devam etmekteyiz. Bu aşamda benim önerim sürekli işlemi ayna ile hastanın takip etmesi yönünde olacaktır çünkü bu işlemde hastanın zevkide dikkate alınmalıdır. Benim çoğu hastama önerim dudak dolgusunu uygulayıp 7-10 gün sonra kontrole çağırmak ve gerekirse kontrolde birmiktar daha dolgunluk için takviye yapmaktır.

Son söz olarak dudak estetiğinin doğru dolgu uygulamaları ile rahatlıkla sağlanabileceği ve tatlı sözler söyleyen tatlı buseler konduran dudaklarla birleştiği zaman dudak dolgusu işleminin mükemmel dudak estetiği ortaya çıkaracağını belirtmek isterim..

Bizimle İletişime Geçin