Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Kimyasal Peeling

Güneş ışığına uzun süreli korunmasız maruz kalmak, sigara kullanmak, rüzgardan, soğuk havadan ve çevremizdeki diğer zararlı faktörlerden (hava kirliliği, eksoz dumanı) korunamamak erken cilt yaşlanmasına yol açar. Bu nedenle yaşlanmaya dur demek için öncelikle cildimizi korumak ve doğru cilt bakımlarını uygulamak gençliğimizi ve güzelliğimizi devam ettirmekte anahtar rol oynar.

Cilt bakımına gösterilecek özenin ardından bilinçli ellerde yapılacak olan kimyasal cilt temizleme ve soyma işlemleri ile ciltteki ince kırışıklıklardan ve istenmeyen lekelerden kurtulmak mümkündür. Kimyasal peeling olarak bilinen bu işlemde cildin yüzeyel tabakası birtakım meyve asitleri(glikolik asit) veya kimyasal maddeler (TCA, Tricloroasetikasit) ile soyulmakta ve alttan daha fazla su tutan canlı, sağlıklı pürüzsüz bir cildin oluşması sağlanmaktadır.

Bu işlemde kullanılan asidin hazırlanış biçimi ve içeriği önemli olup tek sefer veya seanslar halinde uygulanabilmektedir. Son yıllarda bu kimyasalları içeren hazır preparatlar piyasada bulunmaktadır. Bu ürünler içeriklerine göre 1-2 hafta aralıklı seanslar halinde kullanılır. Hafif kimyasallar sadece 1-2 gün eritem (kızarıklık) yaparken ağır kimyasallar, ciltte daha ağır tahribat (tabiî ki daha fazla düzeltici etki) yapabilmektedir. Buna bağlı iyileşme süreci bulunmaktadır.

Güneşin etkisini azalttığı sonbahar kış dönemlerinde uygulamak istenmeyen etkilerin oluşmasına engel olacaktır.

Bizimle İletişime Geçin