Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Leke Tedavisi

Cilt lekeleri, en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin bir çoğu özellikle yanak, alın ve çenede yerleşirken yüze daha mat ve pürüzsüz olmayan bir görüntüye sebep olur. Bazen vücut bölgelerinde sırtta ve göğüste ve ya el üstünde de yerleşebilirler.

Leke tedavisinde öncelikli olan UV ışınlarından korunmaktır ve unutulmaması gerek UV ışınları sadece yazın değil kışında cildimize zarar vermektedir bu nedenle güneş koruyucuları sürekli kullanmak lekelerden bizi koruyacaktır.

Güneşe, hormonal değişimlere, hamileliğe, ilaçlara, sistemik bazı hastalıklara ve cilt bakım ürünlerine bağlı oluşabilen lekelerin tedavisinde bölgeye uygulanacak ilaçlar bazen bölgenin rengini açabilir ve ya soyucu nitelik taşıyabilir,bilinen en etkili renk açıcılar hidrokinon, kojik asit, askorbik asit olup,bazen tek tek bazen kombine şeklinde uygulanabilir. Soyucu nitelikteki ilaçlar ise meyve asitleri ve ya retinoik asitlerdir ve daha derin tabakalara kadar nüfuz ederek lekeler üzerinde olumlu etkiler ortaya koyarlar.

Bu medikal tedavilerin yanında kimyasal peeling uygulamaları, dermaabrazyon, mikrodermaabrazyon ve lazer tedavileri de leke tedavisinde çok etkin rol oynamaktadır.

Bizimle İletişime Geçin