Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Büyütme

Meme Büyütme

En çok bilinen ve en sık uygulanan estetik müdahalelerden bir tanesi de meme büyütme operasyonudur. Kadınlar arasında oldukça rağbet görür. Küçük olan meme dokusunun silikon yardımı ile büyütülmesi esasına dayanır. Meme büyütme operasyonu sırasında silikon konulması yanında meme dikleştirme işlemi de yapılabilir. Böylece daha güzel şekilli ve daha büyük meme dokusuna sahip olmak mümkün olur.

Meme dokusunun istenen ölçülerde olmaması, kadınlar üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Estetik kaygılar taşıyan ve genel sağlık durumu uygun olan kadınlara bu operasyon uygulanabilir. Meme büyütme fiyatları ise beraberinde meme dikleştirme gibi işlemlerin uygulanıp uygulanmayacağına göre değişecektir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınlar için dış görünüşleri oldukça önemlidir. Meme dokusunun yeterli olmaması özgüven kaybı ile sonuçlanabilir. Bu sorunun giderilmesi gelişen tıp tedavileri sayesinde mümkün olmuştur. Meme büyütme operasyonu sayesinde kadınlar istedikleri ölçülerde göğüslere kavuşabilirler. Böylece duruşları değişir, daha özgüvenli olurlar ve giydikleri kıyafetlerin kendilerine daha çok yakıştığını düşünürler.

Küçük göğüslere sahip olmak, bazı kişiler için travmatik olabilir. Bu sorunla başetmeye çalışıp özgüven kaybı yaşamak yerine, soruna kalıcı bir çözüm bulmak daha akıllıca olacaktır. İnsanların kendilerini daha iyi hissetmeleri için estetik operasyonlardan faydalanmak istemeleri gayet doğaldır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Meme dokusu yeterli büyüklükte olmayan kişiler, uzman hekim değerlendirmesinin ardından meme büyütme operasyonu olabilirler. Bu süreçte doğru kararı verebilmek önem taşır. Eğer kişi kararından eminse, operasyona engel teşkil eden bir rahatsızlık bulunmadığı sürece sorun yoktur. Hekimin kararı da genelde sizin kararınızı destekleyici yöndedir; çünkü estetik bir görünüme sahip olmak çoğu kadın için çok önemlidir. Bu operasyon için 18 yaşın üzerinde olmak, meme gelişiminin tamamlanması açısından istenir.

Meme Büyütme Öncesi

Operasyon öncesinde varsa kronik hastalıklarınızı ve devamlı olarak kullanıdığınız ilaçları hekiminize bildirmelisiniz. Ayrıca operasyondan en az sekiz gün önce ağrı kesici, aspirin türündeki ilaçları kullanmayı bırakmalısınız. Eğer sigara kullanıyorsanız, bu durumu hekiminize bildirmeli ve iyileşme sürecini geciktirmemek için iki hafta öncesinde sigarayı bırakmış olmalısınız.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Meme büyütmek için yapılacak olan operasyon hazırlığında hekiminiz tarafından bazı tahliller ve görüntüleme yöntemleri istenir. Bu tetkiklerin sonuçları değerlendirilerek operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilir. Aksi bir durum bulunmuyorsa, operasyon için gün ve saat kararlaştırılır.

Operasyon öncesinde kanamayı hızlandıracak ilaçlardan uzak durmanız önemlidir. Ayrıca bu konuda hekiminizin önerilerine de uymalısınız. Anestezi altında yapılan bir operasyon olduğundan ağrı hissetmezsiniz. İyileşme dönemi ise oldukça hızlıdır.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Salin veya silikon jel implantlar kullanılarak meme büyütme operasyonları gerçekleştirilir. Salin implantların dış kabukları yine silikondan yapılmıştır. İçinde ise steril, tuzlu su bulunur. Silikon implantların özelliği ise yine silikon dış kabukların içinin silikon jel ile doldurulmuş olmasıdır. Seçilen implant çeşidi meme büyütme fiyatları üzerinde ufak da olsa değişiklik yapabilir. Ayrıca bu operasyonla birlikte meme dikleştirme işleminin uygulanıp uygulanmayacağına da karar verilmelidir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Seçilen silikonun özelliğine göre açılan insizyon büyüklüğü, iyileşme süreci, memenin görüntüsü ve meme büyütme fiyatları değişebilir. Bu nedenle hastalar gerekli bilgilendirmelerin ardından tercih yapmalıdır. Salin implantlar içinde tuzlu su bulunması, silikonun patlaması halinde vücutta belirgin bir reaksiyon görülmemesini sağlar. Ayrıca salin implantlar için açılan insizyon daha küçük boyuttadır.

Göğüsleri büyütmek için kullanılan silikon çeşitleri meme büyütme fiyatları üzerinde belirleyici bir faktördür. Silikon dolgulu implantlar, salin implantlara göre daha maliyetlidir. Ayrıca implantın şekline ve boyutuna da operasyon öncesinde karar verilmelidir.

Meme Büyütme Sonrası

Operasyon sonrası, hastanın hekim uyarılarına uyması önemlidir. Bir süre yüz üstü yatmamalı, ağır işlerden kaçınmalıdır. Bu süreci sıkıntısız atlatabilmek için kas gücü isteyen, yorucu aktivitelerden kaçınmalıdır. Hekime danıştıktan sonra hafif egzersizlere yavaş yavaş başlanabilir. Ancak ağır gezersizlere başlayabilmek için en az 6 ay geçmesi gerekir. Meme büyütme operasyonu geçirenlerin bebeklerini emzirmesinde bir sakınca yoktur. Kansere yol açtığı söylentisi ise asla gerçeği yansıtmamaktadır.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Çoğu kadın için vücut ölçüleri büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı sonuçları, kadınlar için memnuniyet vericidir. Aynadaki görüntülerinden mutluluk duyarlar ve giydikleri kıyafetlerin kendilerine daha fazla yakıştığını düşünürler.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Meme büyütme operasyonları güvenlidir ve beklenen ciddi bir yan etki genelde yoktur. Ancak çok nadiren de olsa memenin silikonu reddetmesi, yara yeri enfeksiyonu gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bunlar oldukça naidr görülen ve pek sık karşılaşılmayan durumlardır. Genel olarak konforlu ve rahat bir operasyon türü olduğu söylenebilir. Meme büyütme fiyatları operasyon sırasında kullanılan silikon türüne ya da bireysel bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Meme Büyütme Fiyatları

Eğer bu operasyon için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almayı talep edebilirsiniz. Ancak operasyon kararı vermeden önce bir hekim değerlendirmesinin gerekli olduğunu da unutmamalısınız.

Meme dokunuzun yeterli olmadığını, olması gerekenden küçük olduğunu düşünüyorsanız ve bu durumdan ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorsanız bu operasyon için adaysınız anlamına gelir. Siz de meme büyütme fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilir ve operasyon için ön görüşme yapabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin