Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Sevgili hastalarım burun estetiği yani namı değer rinoplasti operasyonu tüm dünyada ve ülkemizde çok sık rağbet gören bir operasyondur. Bu nedenledir ki estetik cerrahide gerçekleştirdiğimiz diğer vücut estetikleri , yüz ameliyatları ve meme cerrahisinde ki gibi birçok yenilik ve teknoloji sürekli burun estetiği için geliştirlmekte ve gelişmektedir. Son yıllarda burun anatomisinin , kemik , kıkırdak ve derinin önemi anlaşıldıkça ve atravmatik çalışmanın önemi ortaya kondukça bu yönde de gelişmeler artmıştır. İşte piezo da böyle bir teknoloji olup ultrason yani ses dalgası enerjisi ile çalışan ve özellikle kemik dokunun miminum hasara ve travmaya uğramasına özen göstererek şekillenmesine olanak sağlayan değerli bir teknolojidir. Piezo bir cihazdır ve bu cihazın ses dalgaları ile çalışan çok narin özel başlıkları mevcuttur . Bu başlıklar yardımı ile kemiğe şekil vermek hem daha pratik hem daha pürüzsüz hem de daha az risk taşımaktadır.

Burun estetiğinde Piezo dönemi:

Burun estetiğinde piezo dönemi son birkaç yıldır popüler olmuştur , zaman zaman bazı teknolojiler hızlı popüler olup yerini farklı teknolojilere bıraksada piezo yenilenen başlıkları ve gücü ile yerini sağlamlaştırmış ve sanki bir cerrahi teknikmiş bi burun estetiği ile örtüşmüştür. Yinede söylemeden edemeyeceğim ve vurgulanması gerekenen önemli nokta çok sevdiğim ve vaser liposuction ameliyatları ile ilgili yaptığım sunumlarda ki şu cümle ile açıklanabilir : Tüm ileri teknolojik cihazlar ve yenilikler ancak deneyimli ellerle buluştukları zaman verimli olurlar. Değerli hastalarım gerek piezo ile gerekse manuel aletler ile gerçekleştirilen tüm burun ameliyatlarında en önemli araç gereçler cerrahın elleridir ve burun estetiğinde deneyimli bir cerrah tüm operasyonlarında yüzde doksan ve üzerinde başarı sağlamalıdır.

Piezo ile burun estetiğinin farklılığı:

Piezo ile gerçekleştirilen burun ameliyatlarındaki en önemli farklılık kemik dokuya yapılan müdahaledir. Kemik dokunun mümkün olduğunca hassas tekniklerle şekillendirilmesi ameliyat esnasında oluşacak ödem , kanama ve istenmeyen pürüzler ile şekil bozukluklarının önene geçer.

Piezo ile ameliyat sonrası dönemdeki farklılıklar:

Ameliyat süresince uygulanan ateavmatik teknik sayesinde en çok önemsediğimiz hızlı iyileşme , ağrısız iyileşme, morluk ve ödem süresinin kısalığı piezo burun estetiği ile elde edilen en önemli kazanımların başında gelmektedir.

Piezo burun estetiğinin fiyatı:

Birçok estetik ameliyatta fiyatlandırma elbetteki hastanın durumuna ve yapılacak işleme göre değişmektedir ve elbette kullanılan teknolojide zaman zaman ek maliyetler doğurmaktadır ancak estetik ameliyatlarda fiyatların göreceli olarak değişmesindeki en temel farklılık kanımca cerrahın deneyiminin farklılığından ileri gelmektedir çünkü halen günümüzde tecrübeye değer biçilememiştir.

Piezo ile burun ucu estetiği:

Değerli hastalarım piezo daha öncede söylediğim gibi burun ameliyatlarında kemiğe müdahale etmek ve kazanımlar elde etmek için geliştirilmiştir. Bu nedenle burun ucu anatomisinde yer alan kalın deri veya kıkırdak şekil bozukluklarına piezo ile müdahale etmek henüz mümkün değildir.

Bizimle İletişime Geçin