Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo (kalça) bölgesinin görüntüsünü iyileştirmek için yapılan operasyon popo estetiği olarak adlandırılır. Özellikle son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bu operasyon türü içine popo büyütme, popo küçültme ve popo dikleştirme gibi işlemler girer. Kişinin talebine göre bir işlem seçilerek uygulanabilir.

Çoğu kişi için aynadaki görüntülerinin orantılı olması ve giydiği kıyafetin yakışması oldukça önemlidir. Bu nedenle egzersiz ve diyet uygulamalarının yanında kimi zaman da estetik operasyonlardan faydalanmak gerekebilir. Popo estetiği uygulaması ile kişilerin istediği popo görüntüsü oluşturulur.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir müdahaledir. Anestezi kullanılarak yapılır. Uzman hekim tarafından yapılması önemlidir. Popo estetiği için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Burada kişinin beklentisi önemlidir. Popo küçültme tek başına yapılabileceği gibi popo büyütme ve popo dikleştirme işlemleri bir arada uygulanabilir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Talep edilmesi halinde 18 yaşın üzerindeki herkese popo estetiği yapılabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir estetik müdahaledir. Poponun büyümesi ya da küçülmesi istendiğinde farklı teknikler uygulanacaktır. Herkes için kalça görüntüsü önemli olmayabilir. Yani burada kişinin yeni bir popo görüntüsü istemesi ve böyle bir estetik uygulama talebinin olması önemlidir.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popoya yeni şeklini vermek amacıyla farklı teknikler uygulanır. Örneğin küçültme ya da büyütme yapılabilir. Ayrıca popo dikleştirme de bu bölgeye uygulanan estetik ameliyat yöntemidir. Popo askılama da bir diğer kalça estetiği yöntemidir. Ayrıca deride meydana gelen sarkma için germe ameliyatı da uygulanabilir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Operasyon öncesinde kararlı olmak ve ne istediğini bilmek önemlidir. Genellikle rahat ve sorunsuz geçen bir operasyon türüdür. Ancak her ameliyatta olduğu gibi popo estetiği ameliyatı öncesinde de hastanın genel sağlık durumu ile ilgili bazı tahlillerin yapılması gerekir. Ayrıca varsa kronik hastalıklar ve devamlı olarak kullanılan ilaçlar konusunda operasyonu yapacak hekimin bilgilendirilmesi önemlidir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Bu operasyon sonrasında bir süre popo üstüne oturulmaması önemlidir. Bu konuda hekimin tavsiyelerine uymak, iyileşmenin daha hızlı ve sorunsuz olmasını sağlar. İyileşme süreci oldukça kısa sürer. Bu dönemde sigara kullanılması iyileşme dönemini uzatacaktır.

Popo estetiği operasyonundan sonra üç hafta kadar korse kullanma zorunluluğu vardır. Böylece kalçanın yeni şekli iyi bir şekilde oturmuş olur. Ameliyat sonrasında bir süre yüz üstü ya da yan yatılarak uyunması önerilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hekimin önerilerine uymak gerekir. Hekim tarafından belirtilen süre boyunca popo üzerine oturulmamalı, baskı oluşturmaktan kaçınılmalıdır. Sonrasında ise hissizlik ya da yabancılık hissi gibi durumlar yaşanmaz. Kısa süre içinde kişiler yeni popo görünümlerine alışırlar. Ancak tuvaletteyken dikkatli bir şekilde oturulup kalkılması gerekir. Özellikle yeni popo boyutuna alışana kadar bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır. Popo estetiği operasyonu geçirilen kişilerde popodan ilaç enjeksiyonu önerilmez. Başka alanlardan enjeksiyon yapılmalıdır.

Popo Protezi

Popo protezi ile popo boyutlarında büyüme elde edilir. Poposunun küçük olduğunu düşünen ve bu durumdan rahatsızlık duyan kişilere uygulanabilen bir popo estetiği türüdür. Bu ameliyattan sonra kişiler hissizleşme konusunda endişe duyabilirler. Ancak böyle bir durumla karşılaşılmayacaktır. Protez olarak silikon kullanılır. Bunun yanında yağ dokusu kullanılarak da popo büyütme yapılabilir. Su bazlı dolgular da lokal anestezi altında popo bölgesine yerleştirilebilir. Bu durumda hastanede yatışa bile gerek kalmayacaktır.

Popo Kaldırma

Kalça bölgesi genetik olarak ya da zamanla yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkabilir. Bu durumda yapılan egzersizlerden fayda görmek her zaman mümkün olmaz. Popo kaldırma operasyonu sayesinde dik duran bir kalça görünümüne sahip olmak mümkündür.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi yaklaşık bir saattir. Uygulanan işleme göre süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Rahat geçen, kolay bir ameliyat olduğu söylenebilir. Ameliyat öncesinde steril şartların oluşturulması ise oldukça önemlidir.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Bu ameliyat lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Dolayısıyla ameliyat sırasında kişilerin ağrı hissetmesi beklenen bir durum değildir. Ancak anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif şiddette ağrılar yaşanabilir. Birkaç gün boyunca ağrıların devam etmesi normaldir. Bu süreçte ağrı kesici ilaçlardan fayda görülecektir.

Popo Estetiği Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Ameliyat öncesinde kişinin kronik hastalıklar ve kullandığı ilaçlar ayrıntılı olarak sorgulanır. Bu değerlendirmenin yapılması ameliyat risklerinin azaltılması açısından önem taşır. Genel olarak riski az olan, rahat bir ameliyattır. Nadir durumlarda anesteziye bağlı bazı riskler oluşabilir. Bu nedene ameliyat günü gelmeden gerekli sorgulamalar yapılmalı ve tahlil sonuçları incelenmelidir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır mı?

Bu ameliyat estetik amaçlı yapılır. Dolayısıyla iz kalarak estetik görünümün bozulması istenmez. En az iz kalacak şekilde operasyonun tamamlanmasına dikkat edilir. Poponun katlı bölgesinden kesi atılarak protez yerleştirildiği için iz kalsa dahi dışarıdan fark edilmesi oldukça zordur. Genel anlamda popo bölgesinde estetik bir görünüm elde edilmesi hedeflenir.

Popo Estetiği Fiyatları

Fiyatlar uygulanan tekniğe göre değişir. Örneğin popo kaldırma, dikleştirme, germe ya da popo küçültme fiyatları birbirinden farklıdır. Bu nedenle kişiye özel fiyat verilmesi daha doğru olur. Yeni bir popo görüntüsü isteyen kişiler popo estetiği için başvurabilirler.

Bizimle İletişime Geçin