Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Üst Kol Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadınlar her zaman görünümlerine önem vermektedirler. Bunu yaparken makyaj malzemeleri ve kıyafetleri çok kullansalar da bazen  yeterli gelmemektedir. Bu sebeple estetik operasyonlara başvurmaktadırlar. Bu estetik operasyonların başlarında meme küçültme, meme büyütme, üst kol estetiği ve benzeri gelmektedir. Bu estetik işlemler sonucunda vücutları istedikleri görünüme kavuşmaktadır. Fakat her ameliyatta olduğu gibi bunlarda da bazı olumsuz durumlar söz konusu olabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kadınların büyük problemleri arasında sarkan kollar gelmektedir. Bu kollar sarkarak zamanla yarasa görünümüne dönüşmektedir. Bu durum da kadınları mutsuz etmektedir. Kol germe ameliyatında derinin sarkma oranına ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bakılarak teknik belirlenmektedir.  Kişi fazla kilo alıp verdiğinde deri gevşiyorsa deri kalınlığı fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle hastaya liposuction işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra bol olan deri cerrahi işlemlerle alınır. Bazı kişilerde deri bolluğu sadece koltuk altında olmaktadır. Bu durumlarda müdahale koltuk altından yapılır ve ameliyat izi koltuk altı ile sınırlı kalır. Bazı kişilerde ise bu deri bolluğu koltuk altından dirseğe kadar uzanmaktadır. Bu gibi durumlarda ise kolun iç kısmında ameliyat izi bırakılır.

Kol Germe Ameliyatı Ve Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Kol germe ameliyatlarında lokal ve genel anestezi yapılmaktadır. Bu ameliyat hastane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat 1,5 ve 2 saat arasında gerçekleşmektedir. Ameliyatında lokal anestezi kullanılan kişiler aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedirler. Genel anestezi altında ameliyat olan kişilerin taburcu işlemi ise ertesi gün yapılmaktadır.

Hastaların kol germe ameliyatından sonra dikkat etmeleri gereken durumlar vardır. Bunların başında ameliyattan  sonra ilk 2 gün duş  alınmamalıdır. Daha sonra ise ilk 7-10 gün elastik bandaj kullanılması durumu gelir. Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmalıdır. Ameliyat sonrası dikişlerin alınması gerekmemektedir. Ameliyat sonrasında spor aktivitelerine 4 veya 6 hafta sonra başlanabilinir.

Ameliyat sonrasında kollarda kalan izler her hastada aynı değildir. Bu izler bazı hastalarda daha belirgin olmaktadır. Bu sebeple ameliyat sonrasında izlerin genişlemesini engellemek için hastanın kol hareketleri kısıtlı olmalıdır. Belirgin izin kalmaması için işlem sonrası doktor önerileri saygı ile takip edilmelidir. Ultrasonik liposuction yönteminin deri sıkılaşması sağlaması nedeniyle %50 hastanın şikayetleri artık iz bırakılmadan çözülebilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin